logo_szpital.png

Miejski Szpital Zespolony
w Olsztynie
im. Mikołaja Kopernika 

certyfikat_logo_2015.gif

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie


Orkiestrowe granie - Biała Niedziela w Szpitalu


27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii pod hasłem "Pomaganie jest dziecinne proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". 13 stycznia 2019 r. mieszkańcy Olsztyna udowodnili, że mają wielkie serca i będą grać z Orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej. Tego dnia w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie zorganizowano "Białą Niedzielę". Pacjentów przyjmowało dwóch lekarzy kardiologów, diabetolog a także panie pielęgniarki, które mierzyły ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi, wykonywały ekg. 
Na młodych pacjentów do 1 roku życia czekały badania USG główki i brzuszka. Na sali J. Janowicza Oddział Noworodków i Wcześniaków zorganizował porady w zakresie karmienia piersią oraz konsultacje dla obecnych i przyszłych rodziców. 
Celem zbiórki 27. Finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. 
Dyrekcja Szpitala serdecznie dziękuje całemu personelowi za zaangażowanie w akcję.
Data publikacji: 2019-01-14

 
logo1bip.png logo2nfz.png logo3olsztyn.png

 

© 2012 - 2019 szpital.olsztyn.pl wszelkie prawa zastrzeżone, realizacja SeoSoftware CMS